Przedszkolaki uczciły Narodowe Święto Niepodległości

 

11 listopada, święto narodowe – Święto Niepodległości.  

Z tej okazji 8.11.2019 o godz. 9.30 w naszym przedszkolu, wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Uroczystość odbyła się przy udziale zaproszonych gości, rodziców oraz Żołnierza Wojska Polskiego. Dzieci z wszystkich 9 grup z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony. Wierszem, tańcem i piosenką wyraziły miłość do Ojczyzny, pamięć bohaterom oraz radość z wolności, którą mogą się cieszyć i ją celebrować.

Tego samego dnia wzięliśmy udział w biciu ,,Rekordu dla Niepodległej “. Dzieci ze wszystkich grup wraz z Panem Dyrektorem oraz personelem placówki dokładnie o 11.11 wspólnie odśpiewali pieśń Mazurka Dąbrowskiego przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski czcząc 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Można było zobaczyć łezkę wzruszenia w oku zaproszonych gości, co świadczyło o tym, że z pewnością ta uroczystość zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.

Comments are closed.