A Ty Zimo uciekaj i nie wracaj już…

Przyjście  nowej  pory  roku jaką jest wiosna  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uświadomić dzieciom, jak  wielką radość i  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. Dlatego też, w środę 21 marca wszystkie Dzieci z Przedszkola w Piekoszowie świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.

Był to bardzo wesoły dzień. Podczas zajęć dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozmawiały o jej pierwszych oznakach, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosennej tematyki. Rozpoznawały ptaki powracające do nas na wiosnę z ciepłych krajów. Nazywały zwierzęta i rośliny budzące się na wiosnę do życia. Dzieci sadziły kwiaty, które umieściły w kącikach przyrodniczych.

Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, pożegnana chwilę później  zgodnie z tradycją. Z całych sił krzyczały ,,precz zimo zła” chcąc tym krzykiem wygonić  Zimę na dobre. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.