Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

 

Przedszkole w Piekoszowie włączyło się w działania w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Przez cały tydzień od 16 do 22 września dzieci ze wszystkich grup uczestniczyły w akcjach promujących bezpieczny i ekologiczny tryb życia.

W ramach tych działań wszystkie dzieci spotkały się z Panią Policjantką, która uczyła ich prawidłowego poruszania się po chodniku i przechodzenia przez jezdnię. Przedszkolaki uczestniczyły w spacerach i wyjściach na skrzyżowanie w kamizelkach odblaskowych. W ostatni dzień Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu dzieci spotkały się ze strażakami z OSP Piekoszów. Przedszkolaki wykonały plakat „Dzień bez samochodu”, śpiewały piosenki o podróżach na rowerze, doskonaliły swoje umiejętności jazdy na rowerach na naszym przedszkolnym torze rowerowym. Wzięły udział w grupowych konkursach plastycznych „Najpiękniejszy rower”. Cały tydzień był dla dzieci super przeżyciem.
Wszyscy jesteśmy świadomi, że musimy zaangażować się w działania prowadzące do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń transportowych. To właśnie przez takie działania możemy przyczynić się do kształtowania prozdrowotnych i proekologicznych zachowań dzieci.

Comments are closed.