Przedszkolaki dla Polski

„Kiedyś, bardzo dawno temu
Miała Polska kłopot z trzema sąsiadami
Zabrali nam ziemię i powiedzieli
Nie ma Polski!
Ale Polacy bardzo kochali swój kraj
I mimo, iż nie było go na mapie
Mieli go w swoich sercach”.

Takimi słowami dzieci z naszego przedszkola rozpoczęły dwudniowe obchody 100 letniej rocznicy odzyskania Niepodległości.  Na uroczystości pojawili się zaproszeni goście: Wójt Gminy Piekoszów Pan Zbigniew Piątek, Sekretarz Gminy Pani Grażyna Tatar, Żołnierz Wojska Polskiego Pan Jacek Głowala, Dyrekcja ZPO – Pan Krzysztof Stępniewski i Pani Marzena Zbroszczyk, przedstawiciele Rady Rodziców oraz rodzice naszych przedszkolaków.

Wierszem, tańcem i piosenką patriotyczną dzieci oddały szacunek symbolom narodowym i opowiedziały historię walki o niepodległość. Tańce narodowe i ludowe takie jak: polonez, miotlarz, polka  w wykonaniu małych tancerzy w sposób niewerbalny wprowadziły w świat narodowej tradycji. Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali Hymn Polski.

W drugim dniu obchodów wszystkie grupy przeszły korowodem pod pomnik na Plac Niepodległości, gdzie złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Po powrocie do przedszkola o godz. 11.11 przyłączyły się do  akcji „Rekord dla Niepodległej” organizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej w ramach świętowania 100 letniej rocznicy odzyskania Niepodległości i zaśpiewały 4-zwrotkowy hymn narodowy.

Na zakończenie obchodów odbył się pokaz mody patriotycznej.

 

Comments are closed.