„Bo ja lubię, kiedy tańczysz”.

We wtorek 5 czerwca, już po raz XV odbył się w Przedszkolu w Piekoszowie Powiatowy Przegląd Tańców Przedszkolaka pod hasłem „Bo ja lubię, kiedy tańczysz”.

 Wszystkich gości powitała wicedyrektor Marzena Zbroszczyk. Przypomniała, że to już XV Powiatowy Przegląd Tańców Przedszkolaków i że tego typu imprezy są tradycją  Przedszkola w Piekoszowie. Życzyła wszystkim dzieciom, dużo wrażeń oraz dobrej zabawy.

Tańce dzieci podziwiali zaproszeni goście: Wójt Gminy Piekoszów Zbigniew Piątek, Sekretarz Gminy Piekoszów Grażyna Tatar, Skarbnik Magdalena Smolarczyk Korba, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Barbara Drogosz, Dyrektor ZPO Krzysztof Stępniewski, Wicedyrektor ZPO Barbara Karyś oraz Wicedyrektor Marzena Zbroszczyk.

Przegląd otworzyły dzieci z grupy Aniołki z Piekoszowa Pani Haliny Karbownik, które zaprezentowały się w krakowiaku.

Kolejną grupą były 6-latki z Brynicy pod opieką Pani Urszuli Ząbek. Zaprezentowały taniec Gummy Bear.

Taniec country zatańczyli wychowankowie Pani Izabeli Suchogórskiej z Przedszkola w Piekoszowie.

5-6 latki z Górek Szczukowskich ze swoją wychowawczynią Magdaleną Jęczmińską przygotowały Taniec „Kotki”.

6-latki z grupy Misie z Piekoszowa zatańczyły dynamiczny taniec do utworu Sofia Alvaro Soler. Choreografię przygotowała Iwona Dżaman

Przedszkole im. Pluszowego Misia w Nowinach reprezentowały 5-latki, które pod kierunkiem swoich wychowawczyń – Ilony Prędoty i Katarzyny Bzymek zaprezentowały taniec przy muzycznym mixie.

Pani Monika Zdeb i jej zespół Gwiazdeczki pokazali disco show, a zespół Szalone gitary Pani Eweliny Kozioł wykonał taniec „Z tamtych lat”. Obydwa zespoły reprezentowały Przedszkole w Cedzynie.

Dwa zespoły reprezentowały również przedszkole z Rakowa. 4-latki zatańczyły uroczy walc wiedeński do muzyki z Nocy i dni- wychowawczyni Marzena Foryś. 5-latki, wychowankowie Pani Mirosławy Foryś zachwyciły pięknym „Tęczowym tańcem” z szarfami.

Jako ostatnie wystąpiły 6-latki z Przedszkola w Morawicy w choreografii do utworu Jai ho – wychowawczyni Jadwiga Kowalska.

Jury pod przewodnictwem Wójta Gminy Piekoszów- Zbigniewa Piątka, po burzliwej naradzie zdecydowało przyznać wyłącznie I miejsca, z uwagi na fakt, że wszystkie zespoły zaprezentowały bardzo wysoki poziom tańca.

Były to niezapomniane chwile pełne uśmiechu i radości. Dzieci zaprezentowały umiejętności taneczne, a przy tym świetnie się bawiły. Uśmiech z ich twarzy praktycznie nie schodził. Na zakończenie Pan Wójt Zbigniew Piątek podziękował wszystkim dzieciom za wspaniałe występy i życzył wszystkim uczestnikom powodzenia i wiele radości. 

Na koniec wręczono  puchary i dyplomy. Wykonano pamiątkowe zdjęcia.

W tak przyjemnej atmosferze czas upłynął błyskawicznie. Takie spotkania są niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu dzieci i na długo zostaną w ich pamięci.
Składamy wielkie podziękowania rodzicom za ich aktywny wkład w organizację imprezy. Mamy nadzieję, że wszyscy bawili się dobrze i za rok znowu zaszczycą nas swoją obecnością.

Comments are closed.