Przedszkolaki swoim Babciom i Dziadkom…

Ogród miłości wyrasta w sercu babci i dziadka…

W sobotę 27 stycznia 2018r. odbyła się zabawa noworoczna przedszkolaków połączona z Dniem Babci i Dziadka. Na imprezie pojawiło się wielu zaproszonych gości: Wójt Gminy Piekoszów – Pan Zbigniew Piątek, przedstawiciele Gminy i Rady Gminy: SekretarzPani Grażyna Tatar, Kierownik Referatu Edukacji i Obsługi Placówek Oświatowych – Pani Justyna Robak, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy – Pani Barbara Drogosz, Sołtys Piekoszowa – Pan Marek Sorbian, Radni gminy Piekoszów,  Przedstawiciele Rady Rodziców oraz dyrektor Placówek Oświatowych w Piekoszowie – Pan Krzysztof Stępniewski i  wicedyrektorzy – Panie Barbara Karyś i Marzena Zbroszczyk.

Pani wicedyrektor Marzena Zbroszczyk powitała zaproszonych gości, w tym przybyłych z okazji swojego święta Babcie i Dziadków. Przedszkolaki zaprezentowały przepiękną część artystyczną w postaci śpiewu i tańców. Pierwsze na scenie zaprezentowały się dzieci, które w rytmie piosenki „czarowały dla babć suknię z kropel rosy a dla dziadków działkę z domkiem”.

Zebranych zachwyciły umiejętności taneczne małych wykonawców. Wszystkie występy widzowie nagrodzili gromkimi brawami. Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łza w oku… Były to wzruszające chwile.

Następnie głos zabrał Wójt Gminy – Pan Zbigniew Piątek. Podziękował małym artystom za przepiękny występ, a wszystkim Babciom i Dziadkom złożył serdeczne życzenia z okazji ich święta. Kolejną niespodzianką dla zgromadzonych gości był występ zespołu ludowego „Wincentowianie”, który już od wielu lat pielęgnuje tradycje wokalno-muzyczne naszego regionu. Ludowe rytmy porwały do tańca wiele zgromadzonych osób a wśród pląsających przedszkolaków znaleźli się na parkiecie Wójt, Dyrekcja oraz zaproszeni  goście.

Dalszą zabawę poprowadził DJ, który pierwszy taniec – walczyk, dedykował przedszkolakom oraz ich Babciom i Dziadkom. Nie brakowało również konkursów, w czasie których dzieci otrzymały piękne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców za co serdecznie dziękujemy.

Szampańską zabawę zakończył słodki poczęstunek.

 

 


 

Poniżej linki do relacji w mediach:

kielce.tvp.pl

 

Comments are closed.