Powiatowy Przegląd Tańców i Pląsów Przedszkolaków w Piekoszowie.

Powiatowy Przegląd Tańców i Pląsów Przedszkolaków w Piekoszowie.

Już po raz kolejny w ZPO Piekoszów odbył się Powiatowy Przegląd Tańców i Pląsów dzieci w wieku przedszkolnym. Ta piękna tradycja trwa od wielu lat. Co roku towarzyszy wydarzeniu inne hasło przewodnie. W tym roku brzmiało ono „Zaczarowani tańcem”. Na scenie zaprezentowało się 12 grup przedszkolnych. Przyjechały do nas dzieci z Brynicy, Jaworzni i Micigozdu. Wystąpiły także wszystkie grupy z przedszkola w Piekoszowie.

 Jako pierwsza wystąpiła grupa Sówki z przedszkola w Piekoszowie, która zaprezentowała taniec „Siedmiokroczek” – wychowawcami są pani Anna Zychalska i pani Anna Ignasiak. Kolejną tańczącą grupą były Pszczółki, także z przedszkola w Piekoszowie. Dzieci zatańczyły taniec pt. „Clap,Clap,Clap”, a do występu przygotowały je panie Iwona Dżaman i Katarzyna Kowalska. Następnie na scenie pojawiły się dzieci z przedszkola przy ZPO w  Jaworzni, które brawurowo wykonały „Taniec Smerfów”, wychowawcą tej grupy jest pani Magdalena Ogonowska. Kolejną tańczącą grupą była grupa Słoneczka z przedszkola w Piekoszowie. Do występu przygotowała grupę pani Bożena Detka, a dzieci wykonały taniec „Leśne Duszki”. Zaraz potem zaprezentowały swój „Wakacyjny Taniec” przedszkolaki z Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe – wychowawcy to pani Paulina Żelazna i pani Małgorzata Nowak. Na scenie pojawiła się grupa Misie z przedszkola w Piekoszowie z tańcem „Kukułeczka” do występu dzieci zostały przygotowane przez panią Izabelę Suchogórską. Następną tańczącą grupą były dzieci z Niepublicznego Przedszkola Fundacji Rozwój dla Przyszłości z Brynicy, które brawurowo wykonały taniec do utworu „Dzięki że jesteś”-wychowawcą grupy jest pani Karolina Plech. W dalszej części zaprezentowały się grupy z przedszkola w Piekoszowie: Tygryski wykonały taniec do utworu „Do góry” a choreografię przygotowała pani Anna Sikora. Jeżyki zatańczyły do utworu „Gangam Style” – wychowawca grupy to pani Anna Półchłopek. Żabki wykonały walca do utworu „Noce i Dnie”, a do występu przygotowała grupę pani Martyna Kotwica. Motylki pojawiły się z żywiołowym utworem „Ech Poleczka” – wychowawcą grupy jest pani Małgorzata Kobiec. Część artystyczną zakończył występ dzieci z grupy Biedroneczki, które wykonały układ taneczny do utworu „Grease” – wychowawca pani Teresa Prokop.

Na uroczystości pojawili się zaproszeni goście – Burmistrz Miasta i Gminy Piekoszów pani Teresa Jakubowska, Przewodniczący Rady Rodziców pan Marcin Paszkiewicz, oraz przedstawicielka Rady Rodziców pani Joanna Gołuch. Obecni byli także Dyrektor ZPO Piekoszów pan Krzysztof Stępniewski oraz Wicedyrektorzy – pani Marzena Zbroszczyk i pani Halina Brożek.

 Pani Wicedyrektor Marzena Zbroszczyk powitała wszystkich zebranych gości oraz małych artystów i życzyła im wspaniałych występów. Na uroczystości obecni byli również przedstawiciele lokalnych mediów. Nie zabrakło również rodziców naszych przedszkolaków, którzy z olbrzymim przejęciem obserwowali swoje pociechy. Wszystkie występy wzbudzały niemały zachwyt i zaskakiwały barwnymi strojami, wspaniałą choreografią i profesjonalnym przygotowaniem. Każdy występ był nagradzany gromkimi brawami. Poziom był tak wysoki, że wszyscy występujący artyści zajęli pierwsze miejsce i otrzymali nagrody oraz dyplomy. Po zakończeniu części artystycznej głos zabrali: Burmistrz Miasta i Gminy Piekoszów pani Teresa Jakubowska, która podziękowała wszystkim dzieciom i nauczycielom za wysiłek włożony w przygotowanie występów. Pani Wicedyrektor Marzena Zbroszczyk powiedziała, że poziom artystyczny jest z roku na rok na coraz wyższym poziomie i podziękowała też wszystkim wychowawcom, którzy przyczynili się do tego, że ta uroczystość mogła się odbyć. Przewodniczący Rady Rodziców pan Marcin Paszkiewicz także wyraził uznanie dla wszystkich występujących przedszkolaków. Po części artystycznej wszystkie dzieci udały się na posiłek, który dla dzieci przyjezdnych został ufundowany przez Radę Rodziców.

Tegoroczny Powiatowy Przegląd Tańców i Pląsów Przedszkolaków w ZPO Piekoszów na długo pozostawi niezapomniane wrażenia zarówno w pamięci publiczności jak również małych artystów.

Comments are closed.