Spotkanie z muzykami Filharmonii Świętokrzyskiej

W dniu 11 grudnia do naszego przedszkola zawitali muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej z koncertem pt „Hu hu ha, nasza zima zła”. Zaprosili nas do wysłuchania utworów, zagrali i zaśpiewali znane wszystkim utwory o tematyce świątecznej. Koncert prowadziła Pani Aleksandra Deryng-Jaroń.

W pierwszej części spotkania Pan Przemysław zabrał nas do Ameryki gdzie wykonując utwór z filmu „Kevin sam w domu” wprowadził nas w świąteczny klimat. W drugiej części wokalnej Pani Ola opowiedziała krótko o kolędach, następnie gwarą zaśpiewała jedną z nich. Wszystkie przedszkolaki zostały zaangażowane do wspólnego kolędowania i wyśpiewały ”Przybieżeli do Betlejem”. W trzeciej części Pan Mateusz przekazał dużo informacji na temat ciekawych instrumentów. Przedstawił dzieciom cajon, jest to instrument przypominający budkę lęgową, a dźwięk wydobywa się za pomocą miotełki lub przez uderzanie dłonią. Kolejny instrument to janczary, które wydają dźwięk sani Mikołaja, oraz chimes-instrument przypominający dzwonki. Dzieci miały okazję zagrać na różnych instrumentach przy piosenkach „Pada śnieg” oraz „Jingle bells”.

Całemu spotkaniu towarzyszył wspólny śpiew i taniec. Zarówno ten koncert jak i poprzednie: „Zaczarowany las” oraz „Tańce narodowe” dostarczyły dzieciom dużo radości, zabawy i nowych wiadomości.