Nasze Przedszkole przyłączyło się do akcji „Szkoła do hymnu”

 

Już najmłodsze przedszkolaki w Przedszkolu w Piekoszowie znają godło, flagę i hymn naszego kraju. Dzieci w ramach zajęć i zabaw edukacyjnych zapoznawały się z mapą Polski, historią, zabytkami, charakterystycznymi miejscami, znanymi postaciami, muzyką, strojami regionalnymi, legendami polskimi. 

W tym roku po raz kolejny nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”. I tak 10 listopada 2021 r. dzieci z wszystkich grup uroczyście zaśpiewały hymn państwowy. Inicjatorem akcji jest Ministerstwo Edukacji i Nauki, które zaprosiło szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do odśpiewania w środę o symbolicznej godzinie najważniejszej polskiej pieśni narodowej. Jej celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych. Udział w akcji jest jednym z działań rozwijających ich świadomość narodową i kształcących postawę patriotyczną. 

Wychowankowie z grup 6-latków pod okiem nauczycielek Izabeli Suchogórskiej, Bożeny Detki i Agnieszki Kuźby, przygotowali montaż słowno-muzyczny zawierający treści patriotyczne i tańce ludowe. Własne tańce i piosenki do publikacji dla Rodziców przygotowały wszystkie nauczycielki. Piękną dekorację do wydarzenia wykonały nauczycielki Iwona Dżaman, Izabela Suchogórska, Marlena Stochmal i Nina Spadło. W uroczystości wzięła udział pani Dyrektor Przedszkola Marzena Zbroszczyk.

W tym niezwykle ważnym dniu, przedszkolaki   pokazują również w inny sposób, że pamiętają o świętach narodowych  i cieszą się z bycia Polakami. Z tej okazji na przedszkolnym korytarzu pojawiła się galeria prac o wspólnej tematyce – symbole narodowe. Dzieci włożyły w przygotowanie tej galerii wiele wysiłku .

Na koniec obchodów Święta Niepodległości dzieci z grupy 6-latków Słoneczka z nauczycielką Agnieszką Kuźba złożyły symboliczną wiązankę na lokalnym pomniku Józefa Piłsudskiego  upamiętniającym odzyskanie przez nasz kraj niepodległości. To był w naszym przedszkolu wyjątkowy dzień.

Obszerna relacja filmowa z uroczystości znajduje się na przedszkolnym profilu Facebooka pod adresem :  

https://www.facebook.com/Przedszkole-Samorz%C4%85dowe-w-Piekoszowie-940486946017568/?ref=page_internal

 

Comments are closed.