BAL KARNAWAŁOWY Z BABCIĄ I DZIADKIEM

Karnawał to czas radości i zabawy nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci. To miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień  niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas.

Dzień 12.01.2019 roku zapisze się na długo w pamięci wychowanków naszego przedszkola. Zgodnie z wieloletnią  tradycją tego dnia odbył się Bal Karnawałowy połączony z Dniem Babci i Dziadka, pod hasłem ,,Kochamy Was”. Odbył się on w pięknie i tematycznie udekorowanej sali gimnastycznej naszej szkoły. Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie.  Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w sali można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, Elsy, strażaków, dinozaurów, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Na tę wyjątkową okazję przybyli zaproszeni goście: Pan Zbigniew Piątek-wójt Gminy Piekoszów, Pani Barbara Drogosz przewodnicząca Rady Gminy Piekoszów, Pani Małgorzata Pietrzykowska-radna Gminy Piekoszów, Pan Marek Sorbian- sołtys Piekoszowa, dyrektorzy Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie Krzysztof Stępniewski, Barbara Karyś, Marzena Zbroszczyk, Rada Rodziców Przedszkola w Piekoszowie, Dziadkowie oraz Rodzice. Na początku części artystycznej pani dyrektor Marzena Zbroszczyk powitała przybyłych gości i złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim dostojnym Babciom i Dziadkom.

Gorące podziękowania dyrektor przedszkola p. Marzena Zbroszczyk złożyła Panu Zbigniewowi Piątkowi – Wójtowi Gminy Piekoszów za życzliwość, pomoc finansową oraz aktywne wspieranie inicjatyw służących rozwojowi przedszkola, a tym samym budowanie pozytywnego wizerunku placówki.   W kierunku Prezesa Polskiego Górnictwa Skalnego Artura Widłaka padły również słowa wdzięczności za otwarte serce, bezinteresowną pomoc i wsparcie materialne, dzięki któremu możliwa jest realizacja naszych celów związanych z rozwojem przedszkola w Piekoszowie.

Pani dyrektor podziękowała pracownikom przedszkola i rodzicom za trud i wkład włożony w przygotowanie uroczystości. Wnuczkowie w pięknych, bajkowych strojach zaprezentowali  występ artystyczny wyrażający  miłość i szacunek dla swoich babć i dziadków. Rozpoczęto piosenką „Cza cza dla Babci i Dziadka w wykonaniu grup: „Misie”-wychowawca: I. Dżaman i I. Suchogórska, „Jeżyki”- B. Walas i B. Detka oraz  „Żabki”-G. Kłos. Następnie  grupa ,,Biedronki”, której wychowawcą jest pani T. Prokop zatańczyła Poloneza. Nasze słodkie maluchy „Słoneczka”- A. Kuźba, A.Ignasiak, czadowo zaprezentowały taniec ,,Czadowa Babcia”.  „Tuptaczek” był kolejną  wspaniałą prezentacją – wychowawca M. Kobiec z grupą ,,Motylki”. Układ taneczny „Idziemy do Zoo” przygotowały i przedstawiły dzieci z grupy „Aniołki” – H. Karbownik. Występ artystyczny tańcem „Miotlarz” zakończyła grupa „Chochliki” pani A. Zychalskiej. Atrakcją tego dnia było również malowanie twarzy – dzieci z radością ustawiały się w kolejce, a na ich twarzach pojawiały się m.in. serduszka, kwiatki, słoneczka, motylki  i wiele innych. Na naszym balu była także okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć. Zachwycone Babcie i Dziadkowie nie skąpili braw i gratulacji swoim wnukom i wnuczkom

Tak entuzjastycznie rozpoczęty bal trwał do 13. 30. W tym czasie dzieci i zaproszeni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Wspólną zabawę uświetnił zespół muzyczny „Braters”  i zespół ludowy  „Wincentowianie”. Podczas balu  dużą atrakcją dla najmłodszych uczestników było malowanie twarzy przez instruktorki BCK w Piekoszowie. Na roześmianych twarzach można było zobaczyć kolorowe motyle, kwiaty czy inne motywy. W trakcie wydarzenia wolontariusze –uczniowie tutejszej szkoły zbierali pieniądze na rzecz WOŚP.

Wszyscy wspaniale się bawili. To był naprawdę wyjątkowy dzień pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, nauczycielom, że nasza praca jest bardzo potrzebna, a dzieci to nasz wspólny skarb. Roześmiane i szczęśliwe buzie maluchów były podziękowaniem za włożony trud dyrekcji, nauczycieli oraz rodziców.

Poniżej relacja ITV Piekoszów: