Pasowanie na Przedszkolaka

Nóżką tupnę, w rączki klasnę – jestem Przedszkolakiem właśnie”.

Dzień 23.04.24 na długo zapadnie w pamięci każdego dziecka w naszej placówce. Po wielu próbach i przygotowaniach dzieci z grupy „Pszczółki” mogły przystąpić do Pasowania na Przedszkolaka. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu zarówno dzieci jak i ich rodziców. Pozwala ono na wytworzenie atmosfery wzajemnego zaufania i otwartości, stwarza możliwość prezentacji pierwszych umiejętności i wiadomości zdobytych w przedszkolu. Ten długo wyczekiwany dzień był pełen radości, ale też tremy, z którą dzieci wspaniale sobie poradziły. Program artystyczny przedstawiony przez dzieci składał się z wierszy, piosenek, tańca i został przyjęty z wielkimi uśmiechami Rodziców, a także – niejednokrotnie łezką w oku. Przedszkolaki zachwyciły publiczność swoją odwagą i talentem czego efektem były gromkie brawa. Nasi Mali artyści publicznym występem udowodnili, że zasłużyli na miano Przedszkolaka. Najważniejszym punktem tej uroczystości było Pasowanie każdego dziecka wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor. Przedszkolaki dzielnie przyjęły na swoje ramiona magiczną moc ołówka, który zamienia każde dziecko w prawdziwego Przedszkolaka.

Po części oficjalnej na naszych najmłodszych wychowanków czekała niespodzianka – prezenty przygotowane przez Rodziców. Radości dzieci nie było końca, które z ciekawością otwierały swoje podarunki.