Dzień Kropki w naszym Przedszkolu

 

15 września dzieci w naszym przedszkolu obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki.

Na zajęciach uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka, szukaliśmy naszych mocnych stron, by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków.  

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Są na skrzydełkach biedronki, w diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Wspólnie bawiliśmy się z kropką, skakaliśmy po kropkach, z kropek powstały piękne prace .

Na zakończenie dnia dzieci tańczyły wesoło przy „Piosence o kropce” oraz piosence „Biedroneczki są w kropeczki”.

Comments are closed.