Dzień Pluszowego Misia

„Miś jest mały i puchaty Miś jest fajny i kudłaty Miś jest gruby jak ta kula Misia zawsze się przytula”.

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami z wykorzystaniem chusty animacyjnej, poznały historie święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, a także tańczyły w rytm „misiowych” hitów. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, zgadywanki, a także wspólne śpiewanie piosenek tj.: „Jadą, jadą misie”, „Dwa malutkie misie”. Dzieci poznały również misiowe zwyczaje, ulubione przysmaki niedźwiedzi oraz dowiedziały się jak pluszowe misie wyglądały kiedyś. Była też sesja zdjęciowa w towarzystwie gromadki pluszowych misiów na specjalnie przygotowanej ściance oraz słodki poczęstunek – to co misie lubią najbardziej czyli ciasteczka z pysznym miodem.

Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, że mogły spędzić czas ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom.