Powitanie wiosny

Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy również piosenki o tematyce wiosennej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny. Wreszcie nadszedł pierwszy dzień wiosny. Aby tradycji stało się zadość, Marzanna została uroczyście pożegnana, a potem spalona. Przedszkolaki głośnym okrzykiem: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, do ognia cię wrzucamy, bo wiosnę witamy!” próbowały odstraszyć zimę, a potem śpiewały piosenki o wiośnie.

Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zagości u nas na dobre.