Bal karnawałowy z Babciami i Dziadziusiami

18 stycznia 2020 roku w naszym przedszkolu w Piekoszowie, jak co roku odbył się bardzo huczny Bal Karnawałowy połączony z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Tego dnia w naszej placówce już od rana było bardzo gorąco, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z balem, na który wszyscy tak długo czekaliśmy!

Babcie, dziadkowie a także rodzice licznie uczestniczyli w wyjątkowych przedstawieniach. Zebranych seniorów i wszystkich gości powitała Pani dyrektor przedszkola Marzena Zbroszczyk, składając najserdeczniejsze życzenia wszystkim przybyłym Babciom i Dziadkom. W ten wyjątkowy dzień swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Zbigniew Piątek – wójt Gminy Piekoszów, Pani Barbara Drogosz – przewodnicząca Rady Gminy, Pani Magdalena Smolarczyk-Korba – skarbnik Gminy Piekoszów, Pani Justyna Robak – kierownik Referatu Edukacji i Obsługi Placówek Oświatowych w gminie Piekoszów, Pani Małgorzata Pietrzykowska – radna Gminy Piekoszów, Pan Marek Sorbian – sołtys Gminy Piekoszów.  Miło nam było powitać także specjalnych gości, którzy dołączyli do grona naszych sponsorów: Państwo Aldona i Stefan Sikora oraz Pan Leonard Sikora – reprezentujący firmę BIO-MED, na ręce których zostały złożone podziękowania za otwarte serce, bezinteresowną pomoc i wsparcie materialne, dzięki któremu możliwa jest realizacja celów związanych z rozwojem Przedszkola  w Piekoszowie.

Część artystyczna rozpoczęła się wspólnym zaśpiewaniem piosenki pt. „Babciu, droga babciu”, wyrażając w ten sposób miłość i szacunek przedszkolaków do swoich babć i dziadków. Następnie każda z grup zaprezentowała przygotowany występ:

– Grupa I „Sówki” – wychowawca: A. Zychalska i H. Karbownik – zatańczyła radosny taniec do piosenki pt. „Ręce do góry”.

– Grupa II „Pszczółki” – wychowawca: I. Dżaman i B. Detka – wystąpiła w pięknych „bałwankowych” strojach w tańcu pt. „Zimowa poleczka”.

– Grupa III „Misie” – wychowawca: I. Suchogórska – zatańczyła wspaniały układ do piosenki pt. „Ulica śnieżynkowa”.

– Grupa IV „Słoneczka” – wychowawca: A. Kuźba i A. Ignasiak – zaprezentowała żywy taniec do piosenki „Orkiestry dęte”.

– Grupa V – „Jeżyki” – wychowawca: B. Walas – zaśpiewała piosenkę pt. „Piosenka dla babci”.

– Grupa VI – „Żabki” – wychowawca – G. Kłos – wystąpiła w wyjątkowym „Tańcu angielskim”.

– Grupa VII – „Motylki” – wychowawca – M. Kobiec i B. Ignasiak – zaprezentowała pląs pt. „Poleczka dla babci i dziadka”.

– Grupa VIII – „Biedroneczki” – wychowawca T. Prokop – przedstawiła energiczny taniec ludowy pt. „W moim ogródeczku”.

– Grupa IX – „Tygryski” – wychowawca K. Sobczyńska – zakończyła część artystyczną wesołą piosenką pt. „Kiedy babcia była mała”.

Zachwycone Babcie i Dziadkowie nie skąpili braw i gratulacji swoim wnukom i wnuczkom, u niektórych z nich pojawiły się nawet łzy wzruszenia.

Po zakończeniu części artystycznej Babciom i Dziadkom czas umilał zespół ludowy „Rykoszynianie”, a wnuki miały możliwość przebrania się w wymarzone, wcześniej przygotowane stroje. Sala gimnastyczna, na której zorganizowany był bal, z minuty na minutę zapełniała się pięknymi księżniczkami, tajemniczymi wróżkami, czarodziejami, odważnymi rycerzami, supermanami, batmanami, kowbojami, zawitały też pająki, motylki, myszki oraz bohaterowie znanych i lubianych przez dzieci bajek, aż trudno było wśród nich rozpoznać naszych przedszkolaków.

Zabawom i szaleństwom przy muzyce nie było końca. Wszyscy wspaniale bawili się do muzyki na żywo, wykonywanej przez lokalny zespół Braters. Dzieci oraz goście w przerwie zaproszeni zostali także na słodki poczęstunek. Atrakcją tego dnia było również malowanie twarzy – dzieci bardzo chętnie czekały na swoją kolej, aby na ich buziach pojawiały się piękne obrazki.

Podczas balu zorganizowana została także zbiórka charytatywna dla Hani Terleckiej – 18-miesięcznej dziewczynki z Kielc, chorującej na złośliwy nowotwór splotu naczyniowego. Podczas tej zbiórki zebrane zostało 670zł. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli się do niniejszej akcji.

Wszyscy wspaniale się bawili. To był naprawdę wyjątkowy dzień pełen uśmiechu, radości i dumy. Na koniec Pani dyrektor przedszkola Marzena Zbroszczyk podziękowała nauczycielom, pracownikom przedszkola, Radzie Rodziców za trud i wkład włożony w przygotowanie uroczystości.

Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, nauczycielom, że nasza praca jest bardzo potrzebna, a dzieci to nasz wspólny skarb. Roześmiane i szczęśliwe buzie maluchów były podziękowaniem za włożony trud dyrekcji, nauczycieli oraz rodziców.

Comments are closed.