Mikołajki w naszym przedszkolu

 

Grudzień w każdym przedszkolu jest czasem wielu magicznych wydarzeń. W tym roku do naszego przedszkola zawitał z prezentami nie jeden ale wielu Mikołajów o wielkim sercu.

6  grudnia nasze dzieci pośród bajkowej dekoracji zimowej niecierpliwie czekały na brodatego gościa. Przygotowały dla niego popisy wokalne, taneczne i instrumentalne oraz ozdoby choinkowe i najprawdziwsze, własnoręcznie upieczone i ozdobione pachnące, świąteczne pierniczki.

Okazało się, że oprócz Świętych Mikołajów, których do naszej placówki zawitało z prezentami aż dwóch –  dzieci odwiedzili również inni ważni goście, którzy na co dzień wspierają przedszkole aby było bezpieczne i dobrze wyposażone zgodnie z potrzebami najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Również wielu Rodziców  i Dziadków postanowiło w tym dniu odwiedzić przedszkole.

W imieniu wójta gminy Piekoszów,  Zbigniewa Piątka, przybyła pani Sekretarz Gminy Grażyna Tatar, przewodnicząca Rady Gminy Barbara Drogosz oraz radna Małgorzata Pietrzykowska. Przybył także Prezes Zarządu Nordkalk Sp. z o.o., Piotr Maciak oraz dyrektor Zakładu Nordkalk Miedzianka Bartłomiej Nowak, którzy sfinansowali zakup nowoczesnej, kolorowej  kserokopiarki laserowej na potrzeby przedszkola.  Dzieci odwiedził również prezes Polskiego Górnictwa Skalnego,  Artur Widłak który zakupił dla przedszkolaków naszego przedszkola  wyposażenie sali rekreacyjno – terapeutycznej. Wszyscy goście otrzymali ręcznie robione przez dzieci upominki oraz dyplomy z podziękowaniami za tak potrzebne placówce prezenty.

W świątecznym nastroju wszystkie grupy przedszkolne – ponad 200 dzieci – zaprezentowały tańce i piosenki związane z Mikołajkami a potem w swoich salach przedszkolnych czekały na upominki.

Uroczystość była okazją do zaprezentowania nowej jakości przestrzeni dedykowanej wychowankom Przedszkola w Piekoszowie.  Wybrane starannie nowe podłogi, meble, dywany świetnie pełnią swoją funkcję .

Rok 2019 był rokiem wytężonej pracy Dyrekcji placówki,  nauczycieli,  personelu administracyjno – obsługowego oraz Rodziców. Ta wielka praca wolontaryjna odmieniła wygląd naszego przedszkola. Dzięki środkom finansowym otrzymanym od organu prowadzącego oraz naszych hojnych sponsorów  cały zamysł polepszenia jakości przestrzeni, w której dzieci przedszkolne przebywają od 5 do 10 godzin udał się nad podziw !

WSZYSTKIM  NASZYM  MIKOŁAJOM  SERDECZNIE  DZIĘKUJEMY!

O naszych mikołajkach można przeczytać na ckinfo.pl/

Zachęcamy również do wysłuchania wywiadu – Przedszkole w Piekoszowie z okazji mikołajek otrzymało wspaniały prezent.

 

Nasze mikołajkowe spotkanie w skrócie: 


 

Comments are closed.