XVI Powiatowy Przegląd Tańców Przedszkolaków

30 maja 2019 roku w siedzibie naszego Przedszkola odbył się już XVI Powiatowy Przegląd Tańców Przedszkolaków.

180 wychowanków z naszych 8 grup gościło 170 dzieci wraz z nauczycielami i Rodzicami z terenu powiatu.

Nasz XVI Przegląd zaszczycili swoją obecnością ważni goście tacy jak Wójt Gminy Piekoszów Zbigniew Piątek wraz
z przedstawicielami Rady Gminy, media gminne z Biblioteki Centrum Kultury Piekoszów oraz media wojewódzkie – Echo Kielce i TV3 Kielce.

Przybyli również Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie pan Krzysztof Stępniewski i w-ce Dyrektor pani Barbara Karyś oraz gospodarz wydarzenia Dyrektor Przedszkola w Piekoszowie pani  Marzena Zbroszczyk.

Do placówki w Piekoszowie przyjechały na tegoroczny przegląd dzieci z publicznych przedszkoli takich jak:

1. Bajkowe Przedszkole Strawczyn z improwizacją taneczną do motywu muzycznego z filmu „Piraci z Karaibów”
  2. Przedszkole Raków z tańcem narodowym Polonez
  3. Przedszkole Nowiny z tańcem „Latino”
  4. Przedszkole Morawica z improwizacją taneczną do melodii „Ej Na na na”
  5. Oddział Przedszkolny przy SP Jaworznia z tańcem ludowym Krakowiaczek
  6. Przedszkole Zajączków z tańcem ludowym Klapik
  7. Przedszkole Brynica z tańcem narodowym Polonez
  8. Oddział przedszkolny przy SP Górki Szczukowskie z improwizacją taneczną do melodii „Uaka uaka”

Z naszego przedszkola w Piekoszowie wystąpiły grupy takie jak :

1. Grupa I 3-latki pod kierunkiem Iwony Dżaman i Izabeli Suchogórskiej z pląsem Misie
  2. Grupa III 4-latki pod kierunkie Barbary Walas z tańcem ludowym Kujawiaczek
  3. Grupa VII 6-latki pod kierunkiem Anny Zychalskiej z improwizacja taneczną do melodii Polki Warszawskiej

Udział w Przeglądzie Tańców to nie lada wyzwanie i wiele dni przygotowań – zarówno dla dzieci jak i dla nauczycieli
i Rad Rodziców z placówek. Wydarzenie cieszy się dużym uznaniem w powiecie gromadząc wielbicieli tańców.

Mamy okazję do obejrzenia zarówno popularnych przedszkolnych pląsów i układów tanecznych jak i tych ludowych
i narodowych, z których podstawowymi figurami i melodiami placówki wychowania przedszkolnego zapoznają dzieci podczas 4 lat ich uczęszczania do przedszkola.

Barwne stroje, oryginalne figury i porywająca muzyka sprawiają iż Przeglądy stają się dobrą zabawą, wielką atrakcją
i okazją do pokazania nieograniczonych możliwości zarówno małych tancerzy jak i pedagogów prowadzących na co dzień zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

Co bardzo ważne i jest wielkim atutem każdego piekoszowskiego Przeglądu – wszystkie grupy biorące udział
w Przeglądzie otrzymują nagrodę – statuetkę za zajęcie I miejsca. Przedszkole w Piekoszowie to miejsce radosnej zabawy w tańcu a nie rywalizacji o miejsce na podium.

Zakup nagród – statuetek sponsoruje rokrocznie Rada Rodziców Przedszkola w Piekoszowie. Współfinansuje również wraz z Dyrekcją Przedszkola poczęstunek w formie obiadu w naszej stołówce dla wszystkich uczestniczących
w Przeglądzie dzieci. Dzięki corocznemu organizowaniu Przeglądu nasza placówka posiada obecnie uszyte przez rodziców oraz nauczycieli piękne stroje dla dzieci – zarówno do wykonywania różnego rodzaju pląsów przedszkolnych jak również tańców ludowych i narodowych.Ten dorobek jak również możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu starannie przygotowanych przez wychowawców grup dzieci jest powodem wielkiej dumy Rady Pedagogicznej placówki.

Powiatowy Przegląd Tańców początkowo był imprezą lokalną , gminną. W krótkim jednak czasie zaczął przyciągać inne przedszkola z terenu powiatu ideą czerpania radości z ruchu tanecznego wszystkich dzieci z grup przedszkolnych oraz integracji z innymi placówkami na rzecz utrwalania znajomości regionalnych tańców ludowych
i narodowych. Cieszy się nieustającą popularnością zarówno w placówkach gminy Piekoszów jak i innych przedszkoli z terenu Powiatu Kielce.

Organizatorkami kolejnego spotkania dzieci, nauczycieli i rodziców w naszej placówce – XVI Przeglądu Tańców Przedszkolaków w Piekoszowie dla 350 dzieci były w tym roku nauczycielki Teresa Prokop, Małgorzata Kobiec, Agnieszka Kuźba, Grażyna Kłos oraz Anna Zychalska.

Informacje o  Przeglądzie można znaleźć na ckinfo.pl – fotorelacja i videorelacja ckinfo.pl

oraz na stronie bckpiekoszow.pl