Spotkanie międzypokoleniowe

W ramach integracji międzypokoleniowej w dniach 16 maja – 14 czerwca 2019r. Przedszkole w Piekoszowie gościć będzie w ramach kampanii organizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piekoszowie seniorów z Klubu Seniora. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wraz z panią Dyrektor Marzeną Zbroszczyk – jak to zwykle bywa w naszym przedszkolu – 16 maja przywitały piosenką i tańcem inicjatorów wydarzenia i zaproszonych gości: Wójta Gminy Piekoszów Zbigniewa Piątka, kierownika GOPS Piekoszów Justynę Malarczyk,  pracownice GOPS – Jagodę Trojanowską i Jagodę Jakubczyk oraz opiekuna Klubu Seniora przy GOPS Piekoszów Katarzynę Nawrocką. 

Po powitaniu gości przez panią Dyrektor Marzenę Zbroszczyk, kierownika GOPS Justynę Malarczyk i Wójta Gminy Piekoszów Zbigniewa Piątka aby przywołać bajkowy nastrój dzieci zaśpiewały wraz z gośćmi znaną piosenkę z bajki Jana Brzechwy Akademia Pana Kleksa ,,Witajcie w naszej Bajce”. Następnie dzieci pod kierunkiem Iwony Dżaman i Izabeli Suchogórskiej, Agnieszki Kuźby, Teresy Prokop wykonały Poleczkę, Walczyka i Tuptaczka. Następnie wychowankowie z oddziału dzieci sześcioletnich Haliny Karbownik wygłosiły wiersz ,,Książka”. Na koniec dzieci z grupy dzieci 5-letnich Małgorzaty Kobiec zaśpiewały piosenkę ,,My lubimy bajki”  i wręczyły zaproszonym gościom okolicznościowe prezenty – kolorowe motyle.

W naszym przedszkolu propaguje się częste czytanie dzieciom książek. Realizujemy corocznie akcję Cała Polska Czyta Dzieciom oraz Bajka dla Misia. Przedszkolaki codziennie słuchają bajek, wierszy, opowiadań czytanych przez nauczycielki.

Tym razem jednak – przez najbliższy miesiąc to Seniorzy z terenu gminy Piekoszów wesprą nauczycieli w cennej idei czytania najpiękniejszych tekstów literatury dziecięcej ,,na żywo”.

Już pierwszego dnia pobytu członków Klubu Seniora w naszej placówce 4 młodsze grupy przedszkolne po powitaniu Seniorów w progach przedszkola miały okazję wysłuchać bajki ,,Piotruś Pan”. Jako pierwsze czytały dzieciom Seniorki pani Irena Jakubowska i Małgorzata Pawlak a słodkie serduszka własnoręcznie upieczone i ozdobione przez Seniorów wręczała pani Danusia Mularczyk. Zachwycone i zasłuchane buzie były szczerym dowodem zainteresowania i przeżywania przygód bohaterów dziecięcych bajek w tej niecodziennej aranżacji.

Aktywność emerytów nie powinna kończyć się wraz z przejściem na emeryturę. Mają oni do zaoferowania wiele wspaniałych umiejętności do przekazania naszym maluszkom, między innymi czytanie i opowiadanie bajek. Dziękujemy bardzo Seniorom i czekamy na kolejne wspaniałe spotkania.

Comments are closed.