Miłość do Polski rośnie razem z dziećmi…

„Miłość do Polski rośnie razem z dziećmi” — to właśnie ta myśl towarzyszyła pierwszemu, radosnemu pochodowi przedszkolaków z Piekoszowa, poświęconemu świętom 1, 2 i 3 maja. Mali patrioci, niosąc ogromną biało-czerwoną flagę, maszerowali dumnie razem z nauczycielami, opiekunami, dyrekcją, Burmistrz Teresą Jakubowską oraz przedstawicielem Referatu Oświaty ulicami Piekoszowa. Szli z uśmiechem, ciekawością i dziecięcą radością, czując, że to naprawdę wyjątkowy dzień. Na Placu Niepodległości, obok Kino Piksel, z którego płynęły piękne patriotyczne melodie, przedszkolaki zaśpiewały piosenkę o polskiej fladze — głośno, odważnie i prosto z serca Po występie najmłodsi przedstawiciele przedszkola, w asyście burmistrz Teresy Jakubowskiej, dyrektora ZPO w Piekoszowie Krzysztofa Stępniewskiego, wicedyrektor Marzeny Zbroszczyk oraz kierownik Referatu Edukacji UMiG Justyny Robak, z wielkim szacunkiem i powagą złożyli kwiaty i zapalili znicz przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu radosny, biało-czerwony korowód wrócił do przedszkola. To był dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i pięknej, dziecięcej miłości do Ojczyzny.

Comments are closed.